Az új tagállamok számára fenntartott bizottsági főigazgatói, illetve főigazgató-helyettesi tisztségek (az uniós struktúra szerint A15-ös besorolás) közül hat pozíciót töltöttek be eddig, ezek közül kettőt magyarok kaptak meg – írja a Világgazdaság. Az eggyel alacsonyabb szintű vezetői posztoknál (A14-es besorolás – igazgatók, illetve vezető tanácsadók) is igen jó a magyarok aránya a már kiosztott állásoknál: az eddig betöltött 18 poszt közül ötöt kaptak magyarok - összesen hat poszt jár Magyarországnak ebben a kategóriában.
A középvezetői posztokra eddig 26 személyt vettek fel az új tagállamokból, közülük hatan magyarok. Ebben a kategóriában összesen 27 osztályvezetői tisztség jár a magyaroknak, így a 2010-es betöltési céldátumig ezen posztok több mint háromnegyede még nyitva áll a magyar pályázók előtt. Október végéig összesen 255 magyar helyezkedett el az Európai Bizottságnál. A bizottság a tíz új tagállamból 2010-ig 3441 állást (tisztviselők és ideiglenes alkalmazottak) kíván feltölteni az új tagországok állampolgáraival.
