A külkereskedelmi mérleg kilencedik havi hiánya 172 millió euró lett a KSH előzetes adatai szerint, ez 116 millió euróval kevesebb az egy évvel korábbinál és 85,9 millióval az augusztusinál. A Bloomberg elemzői várakozásai 300 millió euró körüli deficitet mutattak. Január-szeptemberben a kivitel értéke csaknem 11, a behozatalé 6 százalékkal bővült. A mérleg hiánya 2,053 milliárd euró volt, ami 1,177 milliárddal kevesebb az egy évvel ezelőttinél.
