BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokkal jobb lett a külkermérleg

A 300 millió eurós várakozásokkal szemben 172 millió euró lett a szeptemberi külkerdeficit.

2005. november 8. kedd, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A külkereskedelmi mérleg kilencedik havi hiánya 172 millió euró lett a KSH előzetes adatai szerint, ez 116 millió euróval kevesebb az egy évvel korábbinál és 85,9 millióval az augusztusinál. A Bloomberg elemzői várakozásai 300 millió euró körüli deficitet mutattak. Január-szeptemberben a kivitel értéke csaknem 11, a behozatalé 6 százalékkal bővült. A mérleg hiánya 2,053 milliárd euró volt, ami 1,177 milliárddal kevesebb az egy évvel ezelőttinél.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet