BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai: el a kezekkel az MNB-től!

Euró kell mihamarabb, de a stabilizáció ettől függetlenül is elengedhetetlen - fogalmazott a jegybank elnöke a GKI konferenciáján.

2005. november 8. kedd, 10:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közös valutai mielőbbi beveztésében, az ettől függetlenül szükséges stabilizációban, valamint a jegybank békén hagyásában látja Járai Zsigmond a legfontosabb teendőket. Szerinte az euróhoz 1300 milliárd forintos kiigazításra lenne szükség, míg a gazdaság terheinek könnyítésében 2000 milliárd forintos kiadáscsökkentés vezetne eredményre. Az újraelosztás arányát 50-ről 40, az adóterhelését pedig 40-ről 30 százalékra kellene mérsékleni a jegybank elnöke szerint.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet