A gazdasági miniszter szerint ez is azt bizonyítja, hogy "mi magyarok jobbak vagyunk, és a magyar gazdaság a legversenyképesebb a régióban. Kóka szerint "nagyon megéri Hankook-beruházás", miközben Áder János Fidesz frakcióvezetője arra hívta fel a figyelmet, a szlovák kormány az új munkahelyenként 3 millió koronás támogatásnál szállt ki a licitből. (Ez közel 29 milliárd forintnak megfelelő támogatást jelentett volna.)
