Emelés és tartás - e két lehetőség közül választhattak a Monetáris Tanács tagjai, akik végül nem egységesen utóbbi mellett döntöttek. Az indoklás szerint egyelőre nem olyan kedvezőtlen a nemzetközi befektetői környezet, ami egy kamatemelést indokolt volna. Az utóbbi lépést preferálók szerint ugyanakkor egy emeléssel lehet tudtára adni a piacnak, hogy a Monetáris Tanács figyeli a piacot, tisztában van az helyzettel, s ha kell, megteszi a szükséges lépéseket. Érdekesség, hogy a kiadott közlemény egyes mondatairól, köztük az euróbevezetésről szólóról is, külön szavaztak a testület tagjai.
Emellett egy ügyrendi módosításról is döntöttek a jegybankárok: a mai ülésre is vonatkozó változtatás alapján a jövőben név szerint teszik közzé, hogy ki mire szavazott. Ezt a javaslatot csekély többséggel fogadta el a testület.
A sajtótájékoztatón elhangzott továbbá, hogy az inflációs miatt egyelőre nem kell aggódni, nincs veszélyben sem az idei, sem a jövő évi cél. A jegybank november közepén teszi közzé a konvergenciafolyamatról szóló jelentését, amelynek megállapításai gyakorlatilag megegyeznek az Európai Bizottság múlt héten kiadott jelentésében foglaltakkal, vagyis nem valószínű, hogy Magyarország tejesíteni tudja a maastrichti kritériumokat 2008-ban, tehát kétséges az euró 2010-es bevezetése. A jegybank ezenkívül közzétesz egy másik kiadványt is, amelyben a túlzott deficit eljárás lépéseit, illetve eseteges szankcióit ismertetik. A jegybank egyébként a mai ülésen közölte a Monetáris Tanács tagjaival, hogy az MNB szakértői az utóbbi időben többször is felhívták a figyelmet több problémára, így például a ppp-projektek elszámolására, valamint az államháztartás magas hiányára.
