BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem minden lap áfája csökken?

Elképzelhető, hogy mégsem csökken minden sajtótermék áfája jövőre - értesült a NAPI Online.

2005. október 24. hétfő, 12:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az 5 százalékos áfakulcs alá sorolásról még nem született egyezség a két kormánypárt között, mivel az SZDSZ az előfizetéses vásárlók esetében tartaná indokoltnak a változtatást.

Mint arról beszámoltunk, az őszi törvényhozási dömpingben az SZDSZ-es Pető Iván is visszatért kedvenc vesszőparipájához, a sajtótermékek áfabesorolásához. Javaslata szerint a napilapok esetében csak az előfizetéses rendszerben terjesztettek kerülnének az 5 százalékos, legalsó áfakörbe. Indoklása szerint így az olvasóknak is előnyösebb és a kiadóknak is kiszámíthatóbb vásárlási mód irányába terelhető a terjesztés. Szintén ehhez a témához kapcsolódik az a javaslata (amit egyébként a kulturális bizottság is benyújtott), amely szerint lehetővé kell tenni, hogy az előfizetéses rendszerben, tehát akár már az idei, de 2006-ra vonatkozó előfizetések esetén is, az alacsonyabb áfamértéket kelljen használni.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet