BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

EU Bizottság: jövőre 6,7 százalék lesz a magyar deficit!

A magyar államháztartás jövő évi GDP-arányos hiánya 6.7 százalékra dagad - derül ki az Európai Bizottság állásfoglalásából. A bizottság szerint a hiány növekedését alapvetően a Gripen-lízing elszámolása, az emelkedő családi kedvezmények illetve az adóváltozások okozzák.

2005. október 20. csütörtök, 12:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányzat tervei szerint 2006-ban 4,7 százalékra szorítja a deficitet, ám ebben nem szerepelnek a vadászgépek költségei, ami további 0,5 százalékot jelent. A tervezett áfa-mérséklések újabb 1,1 százalékot „hoznak” a hiányban, valamint a családi kedvezmények 0,4 százalékot tesznek növekményhez.

Az EB úgy látja, hogy Budapest nem fogadta meg az Ecofin márciusi ajánlásait a deficit 2008-as 3 százalék alá csökkentésére.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet