BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A forint a leginkább veszélyeztetett

A nemzetközi befektetői közösség csökkenő hozamelvárásai és nagyobb kockázatkerülése a visegrádi országok devizái közül a magyart érintheti a leginkább kedvezőtlenül – mondta egy mai sajtóbeszélgetésen Claire Dissaux, a Calyon Bank regionális elemzője.

2005. október 17. hétfő, 17:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben a növekvő olajár a magyar inflációt és növekedést csak relatíve kevésbé érinti negatívan, a költségvetési deficit és a fizetési mérleg szempontjából is kockázatosabbnak tűnik a makrogazdasági pálya mint Csehország és Lengyelország esetében. A bank által számított kockázatkerülési indexek összehasonlítása alapján mindezek fényében a forint helyzete tűnik a legbizonytalanabbnak a régióban – mondta Dissaux.

A forint mindazonáltal erősödött hétfőn a múlt heti gyengülés-sorozat után. Míg az elmúlt napokban 253 felett is járt az euró forintkurzusa, addig ma 251,50 körüli szintekre enyhült a jegyzés, bár a hazai zárás után 252 fölé korrigált.

Barcza György, az ING Bank elemzője a forint erősödését azzal magyarázta, hogy véget érhetett a múlt hetet jellemző eladási hullám, elindult visszafelé a tőke. Ennek jele, hogy a feltörekvő piacok devizái szintén erősödtek, a magyar állampapírpiaci hozamok csökkentek, a BUX pedig felfelé korrigált.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet