BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MKIK: nem lehet egyetérteni az ipari gázár emeléssel

Nem lesz érzékelhető a fogyasztók számára a januári áfa csökkentés, mert nagy részét várhatóan elviszi az energia áremelkedés továbbgyűrűző hatása - jelentette ki Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a földgáz nagyfogyasztói árának emelése kapcsán.

2005. október 13. csütörtök, 14:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MKIK számításai szerint, amennyiben az ipari fogyasztók tovább hárítják azt a 160-165 milliárd forintos többletköltséget, amit az eddigi - és a jövő tavasszal várható - 20 százalékos gázáremelés okoz, akkor 2 százalékos általános fogyasztói áremelkedés következik be.

Az MKIK szerint érthető a gázáremelések visszafogása, de pusztán a nagyfogyasztói áremelésekkel nem lehet egyetérteni. Egyébként a magyarországi nagyfogyasztói gázárak az európai uniós átlagár közelében vannak. Viszont az uniós gyakorlattal ellentétben a háztartási gázárak jóval alacsonyabbak Magyarországon.

Parragh László hozzátette: a lakossági gázárak korrekciójára féléven belül szükség lesz.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet