BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lamperth: 15,4 milliárd forint a kistérségeknek

Jövőre 15,4 milliárd forintot kapnak a több célú kistérségi társulások - mondta Lamperth Mónika belügyminiszter egy kerekasztal-beszélgetésen.

2005. október 4. kedd, 13:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A területfejlesztési szempontból leghátrányosabb helyzetben lévő 48 kistérség felzárkóztatására további 10 milliárd forint áll majd rendelkezésre. A kistérségi társulások általában közoktatási, egészségügyi és szociális alapszolgáltatások színvonalasabbá és hatékonyabbá tételéhez igényelnek támogatást.

A leghátrányosabb kistérséghez tartozó városokban illetve falvakban él a magyar lakosság 15 százaléka. "Ezek a kistérségek minimális saját bevétellel rendelkeznek, alacsony színvonalú közszolgáltatásokat nyújtanak, és nincs lehetőségük a fejlesztésekre, mert a forrásokat leköti a napi működés" - mondta a belügyminiszter.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet