Varga Mihály szerint egyre inkább evidencia, hogy változás nélkül nem mehetünk tovább a korábbi makrogazdasági pályán. A Fidesz korábbi minisztere szerint hiba aranykorról beszélni, mert ez a reform legnagyobb gátja, „lebeszélnek bennünket a változásról". Magyarország ma nem képes az euróbevezetés egyetlen feltételét sem teljesíteni, igaz, például a csehek sem – folytatta Varga. Hiba, hogy a PM a fogyasztásösztönzést veszi előre, nem a vállalkozók terheinek csökkentését - véli a fideszes politikus.
Túl óvatosan, helytelen lépések mellett is kezdődött meg a helyes makrogazdasági pályára való visszatérés 2002-2003-ban – mondta a József nádor tér jelenlegi ura, Veres János. László Csaba szerint ugyanakkor nem tartható a sorozatos rövid távú kiigazítások politikája. László emellett változtatna az adócsökkentés ütemezésén - az áfa-csökkentés így 2008-ban lenne igazán aktuális. A szakember szerint mindezek helyett igazán jó megoldás az iparűzési adó megszüntetése és a vállalkozói terhek csökkentése volna.
