Bár nem örül neki, mégis pozitív jelként fogja fel a munkanélküliségi ráta 7,1 százalékra való emelkedését Csizmár Gábor munkaügyi miniszter. A szaktárca vezetője azzal indokolta véleményét, hogy csak azokon tud segíteni a foglalkoztatáspolitika, akik bejelentkeznek aktív álláskeresőnek. A miniszter hozzátette: a kormányzat számára a legfontosabb munkaerőpiaci mutató az aktivitási ráta, az pedig javult, ugyanis az év eleje óta 39 ezerrel többen dolgoznak.
A jelek szerint a kormány a zárszámadási törvénnyel akarja módosítani az idei költségvetési törvényt, ami régi, de kétes gyakorlat. A megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásának 52 milliárd forintra betervezett keretét ugyanis várhatóan felülről nyitottá alakítják, de a tényleges teljesítés a miniszter szerint 60 milliárd forint alatt maradhat. Mindez azt jelenti, hogy az éves költségvetési hiány akár 8 milliárd forinttal is nőhet.
