BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spanyolországba tart a magyar gabona

Elindult az Európai Unió magyar intervenciós gabonája Spanyolországba. Portugáliába csak később érkezik az export, mivel Lisszabonban késlekedtek a tender kiírással.

2005. augusztus 23. kedd, 08:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EU gabonairányító bizottságának korábbi döntése értelmében kivételes rendelkezés alapján, a két éve tartó szárazság miatt Spanyolországba összesen 300 ezer tonna magyar intervenciós gabona kivitelére van mód - tudósít a Népszabadság. A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal közlése szerint az első tételnek számító, több mint 40 ezer tonna kukorica két hét alatt jut el Spanyolországba.
A gabonahiányban szenvedő Portugáliába is engedélyezték 200 ezer tonna kiszállítását, eredetileg júliusban indult az első szállítmány, de a fuvarozási tendert csak augusztus 18-án írták ki, így az első 30 ezer tonnás mennyiséget várhatóan szeptember végén viszik el. A gabonaszállításhoz tonnánként 60 eurót ad az unió. A gabonairányító bizottság múlt heti, legutóbbi ülésén 13 380 tonna magyar kukorica értékesítését engedélyezte a közösség piacára az intervencióssal megegyező, tonnánkénti 104,53 eurós áron.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet