Kóka hangsúlyozta, hogy ez a nyilatkozat azért fontos, mert ezáltal nem politikai ciklusokhoz kötődnek majd a gazdaságpolitikai alapelvek. Ha 5 százalékkal nőne a magyar gazdaság, akkor 12 év múlva tartanánk ott, ahol Ausztria tart most - ismételte meg már korábban is ismertetett álláspontját Kóka, aki szeretné, ha négypártivá bővülne a nyilatkozat, és a Fidesz is csatlakozna az aláírókhoz.
A nyilatkozatot kézjegyükkel ellátó frakcióvezetők szerint a nyilatkozat garancialevél a külföldi befektetőknek a kiszámítható gazdasági környezetre, a társadalomnak pedig a munkahelyteremtésre, a kutatás-fejlesztésre szánt összegek növelésére, az oktatás támogatására és az adócsökkentésre fedezet.
A bejelentésnél jelen volt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, aki meglepődött, hogy nem sikerült négypárti konszenzusra jutni. A kormányfő szerint a jövőben egyensúlyra kell törekedni az ország teherviselése és a lehető legigazságosabb szétosztás között.
