BUX 139977.90 0,25 %
OTP 45850 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb magyar sört ittunk

Tavaly 11 százalékkal, 6,5 millió hektoliterre csökkentek a magyarországi sörgyártók eladásai a hazai piacon.

2005. július 14. csütörtök, 15:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erről Kiss Elemér, a Magyar Sörgyártók Szövetsége elnöke beszélt a szervezet mai sajtótájékoztatóján. Az ágazat értékesítése szakértők becslése szerint 120-130 milliárd forint éves szinten, ennek kapcsán a gyártók tavaly 51 milliárd forintot fizettek be adóként az államnak, 12 milliárddal kevesebbet, mint 2003-ban. A visszaesésben az impotsörök térnyerése és a fogyasztói szokások változása mellett szerepe volt annak is, hogy a sörök árában 40 százalék az adóterhelés.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet