BUX 139933.86 0,22 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi lesz a magyar gabonafelesleggel?

A nyolcmillió tonnás átmenő gabonakészletből másfélmillió tonna kerülhet exportra. Az első új raktárakat már a jövő héten átadják - jelentette be az agrárminiszter.

2005. július 7. csütörtök, 15:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mostani szezonban 8 millió tonna átmenő készlet van gabonából - jelentette be Gráf József agrárminiszter. Hozzátette: ebből 4,3 millió tonna az intervencióra felajánlott, 3,5-3,6 millió a belföldi szabad piacon forgalomba hozandó mennyiség, 1,5 millió tonna pedig az uniós és az EU-n kívüli exportpiacokon találhat vevőre. Jövő héten adják át az első új raktárakat - összesen 200 ezer tonna kapacitásról van szó, a raktérépítési kampány végére 2,5 millió tonnás új kapacitás jön létre.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet