Földi Péter, a terméktanács titkára bejelentette, hogy az EU előreláthatóan június 28-án dönt a magyar agrártárca azon javaslatáról, hogy a vidékfejlesztési forrásokat az állattartók részére csoportosíthassa át. Ez még az idén összesen mintegy 20 milliárd forint plusztámogatást hozhat a sertés- és baromfiágazat számára.
Jelenleg a baromfisoknak nagy gondot okoz, hogy a kilogrammonként 9,5 forintos állattenyésztési támogatás faktorálását még nem sikerült megoldani. Ezt a támogatást a jövő év elején biztosítaná a költségvetés, de a pénzintézetek segítségével - faktorálással - már az idén is hozzáférhető lenne. Eddig csak a Kvantum Investment Rt. jelezte, hogy látna fantáziát ebben a megoldásban. (Máhrné Kazareczki Éva, a Kvantum vezérigazgatója korábban a Concordia Rt. vezetője volt, férje, Máhr András pedig az agrártárcánál dolgozott, helyettes államtitkárként.) A Kvantum egyébként 400 milliós garanciát kért a terméktanácstól az összesen 4 milliárd forintos ágazati faktorálásra, de végül sikerült ennek felében megegyezni, s a 200 millió forintot a tanács át is utalta a banknak. Ezzel az egyes termelőknek járó támogatások faktorálása - az egyéb feltételek teljesülése esetén - hamarosan megkezdődhet - derült ki a küldöttgyűlésen.
