BUX 139409.87 1,3 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Törvény készül a kockázati tőkebefektetésekről

A Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület év végi konferenciáján a készülő kockázati tőke törvény kapcsán Salgó László elmondta, hogy leghamarabb a jövő év elején készülhet el a kormány előterjesztése, amihez kérték az egyesület segítségét.

2004. november 18. csütörtök, 12:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A konferencián tájékoztattak az idei év első 10 hónapjára vonatkozó magyarországi kockázati tőke befektetésekről. A befektetett tőke mennyisége 96 millió euró volt, a tranzakciók szám 35. Ezek közül a 2,5 millió euró alatti tranzakciók tették ki az összes befektetett tőke 20 százalékát, és a tranzakciók számának a 80 százalékát. A 2,5-5 milliós szegmensbe való tőkebefektetés teljesen hiányzik. Szakemberek szerint ez arra utal, hogy továbbra is hiányoznak a kisebb mértékű tőkebefektetéseket preferáló regiionális alapok. Az év első 10 hónapjában 20 exit volt, ezek közt megjelentek a stratégiai befektetési értékesítésen túl a menedzsment kivásárlások illetve más pénzügyi társaságoknak való értékesítések is - ez a piac fejlődésére utal.
Elkészült a magyar kockázati iparág elmúlt 15 évét összefoglaló tanulmány - ebből kiderül, hogy számos vonatkozásban a közép-európaihoz hasonló utat járt be az iparág magyarországi fejlődése. 15 éve jellemzően a fejlesztési tőke dominált a befektetések során, amíg másfél évtized vonatkozásában - szemben a jelen trendekkel - szakmai befektetéseknak való értékesítések és tőzsdei kibocsátás (IPO) volt az exitek meghatározó formája. A modern tőkebefektetések éves szinten a működő tőke (FDI) 2-4 százalékát tették ki az elmúlt 15 évben a tanulmány szerint.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet