A Nemzeti Nyomozóiroda a fűszerpaprika-ügyben "visszaélés ártalmas közfogyasztási cikkekkel" jogalappal indított nyomozást, de a fogyasztók megtévesztése miatt is vizsgálódik - mondta Liszka Károly. A szervezet helyettes vezetője hozzátette: létrehoztak egy új nyomozócsoportot, amelynek az a feladata, hogy kiderítse, milyen mennyiség került forgalomba a szennyezett őrleményből, mely cégek mikor és honnan hozták be azokat, s a forgalomba kerülésért kit milyen felelősség terhel. A jelenlegi adatok szerint úgy tűnik, hogy gondatlanságból elkövetett cselekményről van szó, azaz nem szándékosan keverték be a szennyezett fűszert. Az iroda soron kívül vizsgálódik az ügyben, s ma délután már megkezdődtek a tanúkihallgatások. A nyomozásnak azt is meg kell állapítania, hogy a szállítmányok ellenőrzése rendben megtörtént-e: ha nem, akkor a felelősség kérdése az ellenőrző szervekre is kiterjedhet.
Az elmúlt hónapban Bács-Kiskun megyében felfedezett szennyezett fűszerpaprika-szállítmányokkal kapcsolatban elmondta, hogy akkor 22 tonna dél-amerikai őrlemény került az országba Amszterdam érintésével.
