BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tanúkihallgatások a fűszerpaprika-ügyben

A Nemzeti Nyomozóirodán külön csoport foglalkozik a szennyezett fűszerpaprika ügyével, s péntek délután meg is kezdődtek a tanúkihallgatások.

2004. október 29. péntek, 15:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Nyomozóiroda a fűszerpaprika-ügyben "visszaélés ártalmas közfogyasztási cikkekkel" jogalappal indított nyomozást, de a fogyasztók megtévesztése miatt is vizsgálódik - mondta Liszka Károly. A szervezet helyettes vezetője hozzátette: létrehoztak egy új nyomozócsoportot, amelynek az a feladata, hogy kiderítse, milyen mennyiség került forgalomba a szennyezett őrleményből, mely cégek mikor és honnan hozták be azokat, s a forgalomba kerülésért kit milyen felelősség terhel. A jelenlegi adatok szerint úgy tűnik, hogy gondatlanságból elkövetett cselekményről van szó, azaz nem szándékosan keverték be a szennyezett fűszert. Az iroda soron kívül vizsgálódik az ügyben, s ma délután már megkezdődtek a tanúkihallgatások. A nyomozásnak azt is meg kell állapítania, hogy a szállítmányok ellenőrzése rendben megtörtént-e: ha nem, akkor a felelősség kérdése az ellenőrző szervekre is kiterjedhet.
Az elmúlt hónapban Bács-Kiskun megyében felfedezett szennyezett fűszerpaprika-szállítmányokkal kapcsolatban elmondta, hogy akkor 22 tonna dél-amerikai őrlemény került az országba Amszterdam érintésével.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet