Az olyan fertőzött területről mint Magyarország gyakorlatilag lehetetlen kiirtani a parlagfüvet, hiszen a talajban 20-30 évre elegendő mag van - írja a Népszabadság. Az allergiás megbetegedésekért leginkább felelős növényt évi 3-5 milliárd forintból 5-6 év alatt lehetne érdemben gyéríteni. Ráadásul a pénz önmagában kevés, mert az ország teljes lakosságának részt kellene vennie az irtásban.
Állítólag az USA-ban, Ausztráliában vagy Új-Zélandon biológiai védekezéssel oldották meg a problémákat. Találtak ugyanis két úgynevezett parlagfűevő rovart, melyek a hírek szerint csak ezt a növényt hajlandóak fogyasztani. Ezzel együtt a parlagfűnek is vannak saját gomba betegségei, amelyek csak a gazdanövény ellen hatnak. Ilyenek például a rozsda-, üszög- és lisztharmatgombák.
