BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mikulás hozza a kórházprivatizáció-népszavazást

A köztársasági elnök a mai napon 2004. december 5-re, vasárnapra kitűzte az egészségügyi közszolgáltató intézmények tulajdonlásával kapcsolatban az országos ügydöntő népszavazást.

2004. október 13. szerda, 12:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A népszavazásra feltett kérdés a következő: "Egyetért-e Ön azzal, hogy az egészségügyi közszolgáltató intézmények, kórházak maradjanak állami, önkormányzati tulajdonban, ezért az Országgyűlés semmisítse meg az ezzel ellentétes törvényt?"

Külön érdemes megjegyezni, hogy a konkrét törvény már nem létezik. Ugyanakkor egy privatizációt ellenző végeredmény át is alakíthatja az egészségügyi intézményrendszert. Hiszen jelenleg a házi- és fogorvosi praxisok, egyes diagnosztikák, dialízisközpontok 80-100 százaléka van magánkézben.

A köztársasági elnök ismét felhívta az Országgyűlés figyelmét, hogy tegye lehetővé a szavazást a külföldön élő magyar állampolgárok számára.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet