A népszavazásra feltett kérdés a következő: "Egyetért-e Ön azzal, hogy az egészségügyi közszolgáltató intézmények, kórházak maradjanak állami, önkormányzati tulajdonban, ezért az Országgyűlés semmisítse meg az ezzel ellentétes törvényt?"
Külön érdemes megjegyezni, hogy a konkrét törvény már nem létezik. Ugyanakkor egy privatizációt ellenző végeredmény át is alakíthatja az egészségügyi intézményrendszert. Hiszen jelenleg a házi- és fogorvosi praxisok, egyes diagnosztikák, dialízisközpontok 80-100 százaléka van magánkézben.
A köztársasági elnök ismét felhívta az Országgyűlés figyelmét, hogy tegye lehetővé a szavazást a külföldön élő magyar állampolgárok számára.
