Ezen belül az egyik leginkább figyelemre méltó a romaügyről szóló vita. Amikor is Gyurcsány beszédében roma nyelven szólalt meg, az ellenzék soraiból valaki azt kiabálta be, hogy ez a magyar parlament. Erre reflektált Magyar Bálint oktatásügyi miniszter, aki a felzárkoztatásról és esélyegyenlőségről beszélt. Ezt követően - többek közt Farkas Flórián fideszes képviselő részvételével - kisebb szócsata alakult ki, hogy melyik kormány tesz többet a romákért és a hátrányos helyzetben élőkért.
