Ugyan csak holnap közli Gyurcsány Ferenc kormánya névsorát, ám Csillag István gazdasági miniszter már tudhat valamit. Parlamenti beszédében Csillag az elmúlt két év pozitívumait említette. A miniszter közölte: "Azt kívánom utódomnak, hogy a nehéz feltételek ellenére derűsen és türelemmel folytassa a gazdaság dinamikus fejlesztését. Azt kívánom, hogy a kormánykoalíció nagyobb frakciója támogassa, jobban, mint engem."
A Parlament folyosóin terjengő pletykák szerint valóban biztos Csillag István távozása, az SZDSZ-es minisztert állítólag Veres János a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára váltja a poszton. Jól értesültek azt is tudni vélik, ezzel párhuzamosan a GKM-hez kerülnek a fejlesztési hivatalok.
A pénzügyminisztérium már elkészítette a közszféra karcsúsításával kapcsolatos leépítési tervét, a tárcától állítólag 80 embert bocsátanak el - tudta meg a NAPI Online.
