BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány elismételte beszédét

A maratoni vitanapot majdnem Áder János, a Fidesz frakcióvezetője zárta, aki szerint a tíz órás vita után azt lehet megállapítani, hogy a koalíció úgy tesz, mintha nem ő vezetné két éve az országot.

2004. szeptember 29. szerda, 19:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Áder szerint ugyanakkor nem kaptak kérdéseikre konkrét választ sem Draskovicstól, sem Gyurcsánytól. Végül Font Sándor független képviselő két mondattal hablatynak nevezte a mai napot vagy a kormány programot - ennél több ugyanis nem derült ki.

Ezt követte Gyurcsány beszéde, aki szerint kimerítő és tanulságos vitán vannak túl, és őt nem tárntorította el ez a tíz óra. A miniszterelnök jelölt nagyjából a reggeli beszédét ismételte meg. - Magyarország szabad, de igazságtalan és a kormány fő ellenfelei a kilátástalanság és az esélytelenség, ezt kell legyőznünk. Ezért cselekvő kormányra van szükség, amely nem akar mindenkin egyaránt segíteni, de ott aktív ahol igazán szükség van. Ez a kormány nem telepszik rá a mindennapokra, nem tör be a magánszférába. Több lehetőség a nélkülözőknek és több felelősség a tehetősebbeknek - mondta a miniszterelnök-jelölt. Gyurcsány szerint nem lehet a gazdaságpolitikát a társadalompolitika alá rendelni.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet