BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovák atom a magyar határnál

Tovább bővítik a magyar határ közelében levő mohi atomerőművet. Pavol Rusko szlovák gazdasági miniszter tegnap utasította a Slovenské Elektrárne (SE) szlovák villamos művek vezetését, hogy lássanak hozzá az atomerőmű 3. és 4. reaktora befejezéséhez szükséges előkészítő munkálatokhoz. A privatizáció előtt álló villamos művek 66 százaléka iránt érdeklődő három társaság (a cseh CEZ, az olasz ENEL és az orosz InterRAO) mindegyike leszögezte ajánlatában, hogy kész befejezni az atomerőművet. A miniszter úgy látja, ennek előkészületeihez egy év, a tényleges befejezéshez pedig további 4-4,5 év kell.

2004. szeptember 7. kedd, 08:03

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet