BUX 139200.81 -0,07 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tarolnak a fogyasztóvédők a Balatonon

Augusztus elejéig a Veszprém Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség a Balaton északi partján 240 ellenőrzést végzett, s a kiszabott bírság összege eléri a hétmillió forintot - írta az mti.hu.

2004. augusztus 5. csütörtök, 10:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ellenőrök vásárlói megkárosítást 14 alkalommal tapasztaltak, de a legmagasabb összeg is csak 50 forint volt. Furcsább viszont, hogy például a vendég nem kapott étel- és itallapot, valamint hiányos volt az ártájékoztatás, vagy nem volt kétnyelvű étel- és itallap, illetve az üzlet bejáratánál nem tájékoztatták a vendéget a kínálatról.
Élelmezés-egészségügyi szabálytalanságot 79 üzletnél tapasztaltak, négy üzletben nem volt vásárlók könyve, kilenc étteremben pedig nem volt jól látható helyen kifüggesztve, míg 57 vendéglőben a panaszfórumokról tájékoztató tábla volt hiányos, vagy nem is lelték meg az ellenőrök.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet