Az eredeti kiírásnak is megfelelő, ám más típusú Combino villamosokat szállít majd a német vállalat. A tárgyalások végén a késedelem és az egyéb problémák miatt a Siemens 149 millió euró helyett 136 millió euróért szállítja a járműveket, ezek azonban a korábbi tervekben szereplő alumínium váz helyett rozsdamentes acélvázra épülnek. Ezzel ugyan nehezebbek lesznek a villamosok, ám az egy forgópontra jutó terhelés és így a sínpályát egy ponton érő terhelés mégis kevesebb lesz. Az eredményes tárgyalások után a finanszírozásban partner EIB jóváhagyására vár csak a főváros, amit a várakozások szerint még pénteken meg is kapnak. Amennyiben ez megtörténik, úgy július 30-án aláírják a szerződést a Siemens vezetésével, melynek értelmében az első villamosok 2006 tavaszán érkeznek, míg a 40., utolsó járművet 2007-ben állítják forgalomba.
