BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kis magyar autópálya-biznisz: újabb bírság az NA Rt.-nek

A Nemzeti Autópálya (NA) Rt. újabb eljárását találta szabálytalannak a Közbeszerzési Döntőbizottság (KD): most az M70-es Tornyiszentmiklós és a szlovén országhatár közötti 1,1 kilométeres autóút építésére kiírt nettó 1,994 milliárd forint értékűt, s szabott ki négymillió forintos bírságot - áll a legújabb Közbeszerzési Értesítőben.

2004. július 9. péntek, 14:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eljárást az NA hirdetmény nélkül bonyolította le, s csak a Starabag Rt.-t hívta meg, mondván, hogy az M7 Becsehely-Letenye és az M70-es Letenye-Tornyiszentmiklós közötti 26,8 kilométeres sztrádaszakaszt is a cég építi. (Ennek értéke 44,77 milliárd forint.) A KD szerint az új út nem a korábbi szakaszon található, hanem az ahhoz csatlakozó, országhatárig terjedő szakaszon, így e kettő építése egymástól függetlenül is kivitelezhető, így az NA egyszereplős eljárása kizárta a versenyt.

A KD korábban 2-2 millióra büntette az NA-t az M35 Görbeháza-Debrecen, valamint az M6 koncessziós sztráda Érdi-tető és Dunaújváros közötti szakaszára kiírt közbeszerzési eljárásai miatt is.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet