BUX 138788.20 -0,51 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is érdemes devizában eladósodni?

A piaci kamatozású forinthitelekkel szemben lényegesen érdemesebb devizában eladósodni - fogalmazott Lányi Bence, a Raiffeisen Értékpapír Rt. elemzője.

2004. június 24. csütörtök, 11:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A svájci kamatmelés és európai kamatemelési várakozások ellenére jelentős marad a devizahitelek kamatelőnye, 20-30 százalékkal is kisebb lehet az utóbbiak törlesztőrészlete - vélekedik az elemző. Az ERM-II rendszerben - azaz a tervek szerint 2008 és 2010 között - jelentősen mérséklődik az euróhitelek árfolyamkockázata, majd az EMU-csatlakozás után megszűnik.
A svájci frankban felvett kölcsönök árfolyamkockázata is lényegesen kisebb lesz, mivel az frank/euró kurzus volatilitása rendkívül alacsony. A brókerház várakozásai szerint idén év végén az euró kurzusa 253 forint, a svájci franké 165-170 forint lehet, az európai alapkamat pedig 3 százalékra emelkedik 2005 végére.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet