BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Törvénykezési dömping a nyári szünet előtt

A tavaszi ülésszak során eddig -52 törvényt fogadott el az Országgyűlés, ezek közül 41 érdemi jogalkotás, 11 jogszabály pedig nemzetközi egyezmények, megállapodások kihirdetésével kapcsolatos.

2004. június 11. péntek, 09:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országgyűlés működésére az előirányzott 14,209 milliárd forint időarányos részét költötték az első öt hónapban. A T. Ház munkáját 860 fő hivatali munkatárs és frakcióalkalmazott segítette.

Május elsejéig az uniós csatlakozással kapcsolatos jogszabályok elfogadására helyezték a hangsúlyt. Döntöttek többek között az áfatörvény és a kis- és középvállalkozásokról szóló törvény módosításáról, elfogadták a pénzügyi salátatörvényt, valamint az elektronikus aláírásról szóló törvényt is.
A tavaszi ülésszak június 21-én zárul, az utolsó két hétben még csaknem 15 törvény zárószavazását tartják meg. A kormány első féléves jogalkotási programja jórészt teljesült, a nyári szünet utánra valószínűleg tíz törvényjavaslat megtárgyalása húzódik. A két-három hónapja az európai parlamenti választások miatt elakadt alkotmányozó törvénycsomag célja a szabályozás modernizálása lenne. A jogalkotásról szóló törvény megújítása elengedhetetlen, mivel nem szabályozza például az MNB elnökének rendeletalkotási jogát, amit az alkotmány viszont kimond – mondta lapunknak Sepsi Tibor, az Igazságügyi Minisztérium osztályvezetője.

További részletek a pénteki NAPI Gazdaságban

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet