Az Országgyűlés működésére az előirányzott 14,209 milliárd forint időarányos részét költötték az első öt hónapban. A T. Ház munkáját 860 fő hivatali munkatárs és frakcióalkalmazott segítette.
Május elsejéig az uniós csatlakozással kapcsolatos jogszabályok elfogadására helyezték a hangsúlyt. Döntöttek többek között az áfatörvény és a kis- és középvállalkozásokról szóló törvény módosításáról, elfogadták a pénzügyi salátatörvényt, valamint az elektronikus aláírásról szóló törvényt is.
A tavaszi ülésszak június 21-én zárul, az utolsó két hétben még csaknem 15 törvény zárószavazását tartják meg. A kormány első féléves jogalkotási programja jórészt teljesült, a nyári szünet utánra valószínűleg tíz törvényjavaslat megtárgyalása húzódik. A két-három hónapja az európai parlamenti választások miatt elakadt alkotmányozó törvénycsomag célja a szabályozás modernizálása lenne. A jogalkotásról szóló törvény megújítása elengedhetetlen, mivel nem szabályozza például az MNB elnökének rendeletalkotási jogát, amit az alkotmány viszont kimond – mondta lapunknak Sepsi Tibor, az Igazságügyi Minisztérium osztályvezetője.
További részletek a pénteki NAPI Gazdaságban
