Az utóbbi két hónapban az import növekedése gyorsabb ütemű volt, mint az egyébként magas exporté, a KSH adatai szerint a külkereskedelmi mérleg hiánya 44 milliárd forinttal nagyobb volt, mint a megelőző év első négy hónapjában.
A kivitel 3521 milliárd forintot, a behozatal pedig 3912 milliárd forintot tett ki. A vállalatok csatlakozást megelőző taktikai vásárlásai erőteljesen befolyásolták a külkereskedelmi forgalom alakulását, emellett jelentős volt még a fogyasztási célú import növekedése is.
