BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartóan nő külker hiány

A KSH adatai szerint az első négy hónapban mind az export, mind az import 20 százalékkal nőtt év/év alapon, a külkereskedelem passzívuma 391 milliárd forint.

2004. június 10. csütörtök, 09:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi két hónapban az import növekedése gyorsabb ütemű volt, mint az egyébként magas exporté, a KSH adatai szerint a külkereskedelmi mérleg hiánya 44 milliárd forinttal nagyobb volt, mint a megelőző év első négy hónapjában.

A kivitel 3521 milliárd forintot, a behozatal pedig 3912 milliárd forintot tett ki. A vállalatok csatlakozást megelőző taktikai vásárlásai erőteljesen befolyásolták a külkereskedelmi forgalom alakulását, emellett jelentős volt még a fogyasztási célú import növekedése is.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet