BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökken az utasbiztosítás szerepe?

Júniustól a magyar turisták lényegesen több orvosi ellátást vehetnek igénybe az EU más tagállamaiban, de szakértők szerint továbbra is érdemes utasbiztosítást kötni.

2004. május 25. kedd, 09:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jövő hónaptól a magyar turisták nemcsak sürgősségi ellátásokat vehetnek igénybe az EU más tagállamaiban. A megyei vagy fővárosi egészségbiztosítási pénztáraknál kapható E111-es formanyomtatvány birtokában a helyi lakosokkal egyenértékű szolgáltatások vehetők igénybe, a költségeket pedig az Országos Egészségbiztosítási Pénztár állja - írja a Magyar Hírlap.

Ennek ellenére a szakemberek továbbra is ajánlják az utasbiztosításokat, mert a nyomtatvány csak a szerződött szolgáltatóknál érvényes, és nem garantál teljesen ingyenes ellátást, az OEP azért fizet a külföldi biztosítónak, amit az EU-tagállamokban is biztosító állna.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet