Üzletemberekkel tartott megbeszélés során Draskovics Tibor, pénzügyi tárca vezetője elmondta, az euró 2009-ben is bevezetésre kerülhetne, de biztonságosabb a 2010-es dátumot megjelölni. Véleménye szerint amennyiben a gazdasági növekedés gyorsabb lesz a vártnál, 1 évvel előbb csatlakozhatunk az euró-övezethez. A kormány jövő csütörtökön hozza meg a végleges döntést az euró-bevezetés előkészületeiről és dátumáról. Tavaly még a 2008-as csatlakozási dátumot állapítottak meg, de a magas költségvetési hiány miatt módosult az időpont - írja a Bloomberg.
