BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Draskovics már döntött az euró-bevezetés dátumáról

Draskovics Tibor a 2010-es euró-bevezetési dátumot javasolja majd a kormánynak, persze a végső döntés a miniszterek kezében van.

2004. május 7. péntek, 11:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Üzletemberekkel tartott megbeszélés során Draskovics Tibor, pénzügyi tárca vezetője elmondta, az euró 2009-ben is bevezetésre kerülhetne, de biztonságosabb a 2010-es dátumot megjelölni. Véleménye szerint amennyiben a gazdasági növekedés gyorsabb lesz a vártnál, 1 évvel előbb csatlakozhatunk az euró-övezethez. A kormány jövő csütörtökön hozza meg a végleges döntést az euró-bevezetés előkészületeiről és dátumáról. Tavaly még a 2008-as csatlakozási dátumot állapítottak meg, de a magas költségvetési hiány miatt módosult az időpont - írja a Bloomberg.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet