A pénzügyi tárca dolgozik az adórendszer átalakításán, amely így igazságosabb lehet, miközben mérséklődik az adóteher - amennyiben ez a közkiadások csökkentésével alátámasztható - mondta a Nemzetközi Valutaalap és a Világbank tavaszi közgyűlésén az USA-ban tartózkodó Draskovics Tibor pénzügyminiszter a Magyar Rádiónak. A kormány május közepén hozza nyilvánosságra a következő évekre vonatkozó költségvetési és adózási terveit. Draskovics szerint a kamatjövedelem fokozatos megadóztatására az infláció mérséklődése már 2005-ben lehetőséget ad; a távlati cél a húsz százalék körüli adóterhelés. Az árfolyamnyereség adójának újbóli bevezetése azonban jövőre még nem valószínű, mivel alaposan meg kell vizsgálni, hogy a lépés miként hatna a tőkepiacra.
Kezd visszatérni a bizalom a magyar gazdaság iránt - mondta Draskovics. A befektetők a kormány új költségvetési politikáját pozitív fejleménynek tartják, ami jót tesz a növekedésnek és elvezet az export bővülésére és a beruházásokra épülő fenntartható növekedési pályához.
