BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mikortól lesz árfolyamnyereség-adó?

A PM tervei szerint a kamatadó bevezetése fokozatosan történne, bevezetése már jövőre esedékes, s a folyamat végén 20 százalék lenne az adómérték. Az árfolyamnyereség-adó bevezetése viszont jövőre még nem várható.

2004. április 26. hétfő, 08:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyi tárca dolgozik az adórendszer átalakításán, amely így igazságosabb lehet, miközben mérséklődik az adóteher - amennyiben ez a közkiadások csökkentésével alátámasztható - mondta a Nemzetközi Valutaalap és a Világbank tavaszi közgyűlésén az USA-ban tartózkodó Draskovics Tibor pénzügyminiszter a Magyar Rádiónak. A kormány május közepén hozza nyilvánosságra a következő évekre vonatkozó költségvetési és adózási terveit. Draskovics szerint a kamatjövedelem fokozatos megadóztatására az infláció mérséklődése már 2005-ben lehetőséget ad; a távlati cél a húsz százalék körüli adóterhelés. Az árfolyamnyereség adójának újbóli bevezetése azonban jövőre még nem valószínű, mivel alaposan meg kell vizsgálni, hogy a lépés miként hatna a tőkepiacra.
Kezd visszatérni a bizalom a magyar gazdaság iránt - mondta Draskovics. A befektetők a kormány új költségvetési politikáját pozitív fejleménynek tartják, ami jót tesz a növekedésnek és elvezet az export bővülésére és a beruházásokra épülő fenntartható növekedési pályához.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet