BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyven százalékos GDP-arányos adósságráta a cél

A kormányzat célja, hogy évente érezhető mértékben, tehát legalább a GDP 0,5 százalékának megfelelő mértékkel csökkentse az államháztartás hiányát - jelentette ki az euró bevezetéséről szóló konferencián Kovács Álmos a Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára.

2004. április 16. péntek, 15:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kovács szerint a minisztériumnak köze van a végső állásponthoz az euró bevezetése ügyében. Mivel jelenleg a GDP 4,3 százalékát teszi ki az adósságszolgálat éves szinten, ezért ennek csökkentése alapvetően szükséges, s emiatt lényeges az eurócsatlakozás is, hisz az euróban denominált adósságok visszafizetése így kiszámíthatóvá válik. A helyettes államtitkár elmondta: hosszú távon negyven százalékra kellene csökkennie a jelenleg 60 százalékos GDP-arányos adósságrátának.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet