Kovács szerint a minisztériumnak köze van a végső állásponthoz az euró bevezetése ügyében. Mivel jelenleg a GDP 4,3 százalékát teszi ki az adósságszolgálat éves szinten, ezért ennek csökkentése alapvetően szükséges, s emiatt lényeges az eurócsatlakozás is, hisz az euróban denominált adósságok visszafizetése így kiszámíthatóvá válik. A helyettes államtitkár elmondta: hosszú távon negyven százalékra kellene csökkennie a jelenleg 60 százalékos GDP-arányos adósságrátának.
