Éves szinten 2500 tonna gyógyszert dobunk ki, melynek értéke eléri a 35-36 milliárd forintot - jelentette ki Draskovics Tibor pénzügyminiszter.
Az egészségügyi tárcát vezető Kökény Mihály szerint a hatósági ár bevezetése óta is biztonságos a gyógyszerellátás, csak kisebb fennakadásokra került sor. Bár a pénzügyminiszter elismerte, gondot jelent, hogy a Magyarországon olcsón megvett gyógyszereket kereskedők máshol (így Németországban) drágábban eladják, de ezt a problémát nem tekinti súlyosnak, és ezért a kormányzat nem is gondolkodik azon, hogy új jogszabályt készítsen elő az ügyben.
