BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Draskovics: tízmilliárdokat dobunk ki a gyógyszerre

A pénzügyminiszter szerint évi 35 milliárd forint értékű gyógyszert dobunk ki, míg az egészségügyi tárca vezetője úgy vélekedett, hogy biztonságos a gyógyszerellátás.

2004. április 9. péntek, 12:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Éves szinten 2500 tonna gyógyszert dobunk ki, melynek értéke eléri a 35-36 milliárd forintot - jelentette ki Draskovics Tibor pénzügyminiszter.
Az egészségügyi tárcát vezető Kökény Mihály szerint a hatósági ár bevezetése óta is biztonságos a gyógyszerellátás, csak kisebb fennakadásokra került sor. Bár a pénzügyminiszter elismerte, gondot jelent, hogy a Magyarországon olcsón megvett gyógyszereket kereskedők máshol (így Németországban) drágábban eladják, de ezt a problémát nem tekinti súlyosnak, és ezért a kormányzat nem is gondolkodik azon, hogy új jogszabályt készítsen elő az ügyben.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet