Órákig állt tegnap a parlamenti munka, mert az egyik honatya beleöntötte üdítőjét a szavazógépbe. Ezt a számítógépes rendszer nehezen tolerálta s sztrájkba is lépett.
Így némi csúszással indult a szavazás, de délután az Országgyűlés 365 igen és egy nem szavazattal elfogadta az 53. heti nyugdíj korábbi kifizetését, így a nyugdíjasok várhatóan már májusban megkaphatják az átlagosan 10-15 ezer forint pluszt. Szintén elfogadták a PSZÁF-törvényt.
A jövőben többen kaphatnak lakásfenntartási támogatást, a módosítás szerint ez mindenkinek jár majd, akinek jövedelme kevesebb, lakásrezsije pedig több a törvényben szereplő összegeknél. Nem szavazták viszont meg a képviselők a telefonadót.
A közszolgálati rádió arról számolt be, hogy május végétől hatósági árat lehet majd bevezetni a gyógyszerekre, de nem kapott többséget az a módosító indítvány, amely ezt a költségvetés gyógyszertámogatási keretének túllépése esetén engedte volna csak meg.
