A pr hónapjának jegyzi áprilist a Magyar Public Relations Szövetség (MPRSZ). Az akció célja, hogy javuljon a szakma társadalmi elismertsége Magyarországon. A szövetség szerint a társadalmi kapcsolatok szervezésében segítséget jelent a pr, ám egyelőre még – elsősorban félreértelmezések miatt – hiányzik a kellő elismerés.
Az MPRSZ április 15-én pályakezdőknek szóló fórumot, hat nappal később nyíregyházi szakmai konferenciát, 27-én a sajtókommunikáció hatékonyságának méréséről szóló prezentációt és vitát, 29-én pedig az újságírói korrupcióról szóló klubestet tart.
