Kökény Mihály egészségügyi miniszter elképzelhetőnek tartja, hogy még a gyógyszerárak befagyasztása – április elseje – előtt sikerül a gyártókkal megegyezni. A tárgyalások e héten kezdődnek, a gyógyszergyártók azonban csak előre meghirdetett és mindenkire egyaránt vonatkozó feltételek mellett hajlandóak az ártárgyalásokra. A gyártók két legnagyobb szervezete, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége és az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (IGYE) minden másfajta tárgyalási kísérletet elutasít. Mindeközben a GVH a magyarországi gyógyszerpiac újraszabályozását sürgeti. A hivatal szerint ugyanis a támogatott termékek piacán az árversenynek úgy kell prioritást adni, hogy ennek a társadalombiztosító, ezen keresztül pedig a lakosság legyen a nyertese. Ennek érdekében megtiltható minden olyan eladásösztönzési módszer vagy eszköz használata, amelyek közvetlenül vagy közvetetten a gyógyszert felíró orvosokat vagy a gyógyszerészeket teszik érdekeltté a gyógyszerforgalom növelésében.
Részletek a NAPI Gazdaságban.
