BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tisztul a gyógyszerhelyzet

A nagykereskedők mellett az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete is az Alkotmánybírósághoz fordul a gyógyszerár-intézkedések miatt. A GVH a gyógyszerpiac teljes újraszabályozását javasolja.

2004. március 29. hétfő, 09:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kökény Mihály egészségügyi miniszter elképzelhetőnek tartja, hogy még a gyógyszerárak befagyasztása – április elseje – előtt sikerül a gyártókkal megegyezni. A tárgyalások e héten kezdődnek, a gyógyszergyártók azonban csak előre meghirdetett és mindenkire egyaránt vonatkozó feltételek mellett hajlandóak az ártárgyalásokra. A gyártók két legnagyobb szervezete, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége és az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (IGYE) minden másfajta tárgyalási kísérletet elutasít. Mindeközben a GVH a magyarországi gyógyszerpiac újraszabályozását sürgeti. A hivatal szerint ugyanis a támogatott termékek piacán az árversenynek úgy kell prioritást adni, hogy ennek a társadalombiztosító, ezen keresztül pedig a lakosság legyen a nyertese. Ennek érdekében megtiltható minden olyan eladásösztönzési módszer vagy eszköz használata, amelyek közvetlenül vagy közvetetten a gyógyszert felíró orvosokat vagy a gyógyszerészeket teszik érdekeltté a gyógyszerforgalom növelésében.
Részletek a NAPI Gazdaságban.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet