Az ilyen típusú köztehermentességről a javaslat visszamenőleges hatállyal is rendelkezik. Ezzel párhuzamosan az indítvány szerint 2004. július elsejétől nem lehetne levonni a telefonszolgáltatás utáni áthárított adót. A telefonköltség tehát nem tekinthető már természetbeni juttatásnak, a telefonálás után így 25 százalékos áfakulccsal kellene adózni visszaigénylés nélkül. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
