A Kökény Mihály egészségügyi miniszter távozásáról szóló híresztelések teljesen megalapozatlanok, a kormányfő azt a leghatározottabban cáfolja - jelentette ki a Magyar Hírlap mai cikkére reagálva Gál J. Zoltán kormányszóvivő. Gál hozzátette, hogy a kormány támogatja a tárcavezető egészségügyi reformmal és a gyógyszerárak leszorításával kapcsolatos törekvéseit.
A kormány örömmel nyugtázta, hogy az Alkotmánybíróság a betétesek védelméről szóló törvényjavaslatát 99,9 százalékban alkotmányosnak találta - fogalmazott a kormányszóvivő. Az egyetlen vitás kérdést, az interregnum, vagyis az elnök eltávozása és a tanács felállása közötti időszakot egy egyszerű jogtechnikai megoldással rendezik, vagyis az elnök megbízatása a tanács létrejöttéig szól majd.
