BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kökény marad, nem lesz PSZÁF-interregnum

A kormány kiáll az egészségügyi miniszter mellett, a PSZÁF-törvényjavaslat kapcsán hozott alkotmánybírósági döntést pedig örömmel nyugtázta a kabinet.

2004. március 24. szerda, 15:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Kökény Mihály egészségügyi miniszter távozásáról szóló híresztelések teljesen megalapozatlanok, a kormányfő azt a leghatározottabban cáfolja - jelentette ki a Magyar Hírlap mai cikkére reagálva Gál J. Zoltán kormányszóvivő. Gál hozzátette, hogy a kormány támogatja a tárcavezető egészségügyi reformmal és a gyógyszerárak leszorításával kapcsolatos törekvéseit.

A kormány örömmel nyugtázta, hogy az Alkotmánybíróság a betétesek védelméről szóló törvényjavaslatát 99,9 százalékban alkotmányosnak találta - fogalmazott a kormányszóvivő. Az egyetlen vitás kérdést, az interregnum, vagyis az elnök eltávozása és a tanács felállása közötti időszakot egy egyszerű jogtechnikai megoldással rendezik, vagyis az elnök megbízatása a tanács létrejöttéig szól majd.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet