A gyógyszertárak létesítéséről és a működtetéséről szóló törvénymódosítás szerint megszűnne a gyógyszerek egységes lakossági térítési díja. Törölnék ugyanis azt a passzust, amely kimondja, hogy a patikák csak a fekvőbeteg-ellátó intézményeknek adhatnak árkedvezményt a fogyasztói árból, saját hasznuk terhére. A módosítás szerint a jövőben ezt megtehetik a lakossággal szemben is. A Magyar Nemzet szerint ez további árcsökkenéshez vezethet.
Az viszont kérdéses. hogy a patikák bele mennek e egy ilyen árharcba. A kedvezményt ugyanis csak az árrésük terhére adhatnak, ami igen alacsony – 14,3 százalék. Jelenleg egy havi 10 millió forintos forgalmú patika szinte képtelen nyereséget termelni, így igen kétséges, hogy ilyen kedvezményeket adnának a medicinákra.
