BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kopint: az áht-hiány idén a GDP 4,9 százalékára rúg

A korábbi 3,2 helyett 3,4 százalékos GDP-növekedést várható 2004-ben Magyarországon - közölte legújabb prognózisában a Kopint-Datorg gazdaságkutató intézet.

2004. március 19. péntek, 10:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A prognoszták 8,5-ről 9,0 százalékra növelték az ipari termelésre vonatkozó előrejelzésüket, míg az éves átlagos inflációra 6,3 helyett 6,6 százalékot várnak.

A Kopint szerint az államháztartás (áht) hiánya eredményszemléletben idén a GDP 4,9 százalékára rúg, míg elző jelentésükben még 4,3 százalékot vártak (a PM célszáma 4,6 százalék).

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet