BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emisszió: kéne a párbeszéd a kereskedelemben

Lassan megindulhat a párbeszéd az emisszió-kereskedelemben érintettek, azaz az iparágak, a kormányzat, a minisztériumok között - vélekedett Őri István, a környezetvédelmi tárca közigazgatási államtitkára.

2004. március 18. csütörtök, 11:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az üvegházhatású gázok kibocsátásáról Őri elmondta: a cél, hogy a kibocsátási folyamatok ne gyorsuljanak tovább.

Erre szolgál az egyelőre még életbe nem lépett, ám az EU által elfogadott és betartani szándékozott kiotói jegyzőkönyv is, amely a csatlakozó államokra, azaz Magyarországra is érvényes. A jegyzőkönyv szerint a szén-dioxid-kibocsátásnál 2008-2012 között az uniós országok 8 százalékos, a csatlakozó államok pedig 6-8 százalékos csökkentést ígértek. Ezt a folyamatot segíti az a 2003 októberében életbe lépett irányelv, amely szerint az unión belül is létrehoznak egy kibocsátás-kereskedelmi rendszert.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet