A kabinet azért döntött a lépés mellett, mert csökkenteni akarja a lakosság gyógyszerterheit és meg akarja akadályozni a gyógyszertámogatási rendszer összeomlását. Kökény szerint a döntés nyomán a patikákban érezhetően csökkennek majd elsősorban vény nélkül kapható termélkek árai. A hatályos ártörvény szerint 180 napra lehet befagyasztani az árakat.
A gyógyszergyártók eközben a GVH, az APEH és a PM állásfoglalását kérték a gyógyszerkasszába tavaly történt visszafizetések ügyében, s közölték, ha termelőiár-csökkentésre kényszerítik őket, több, olcsóbb készítményt is kivonhatnak a piacról.
