BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bekeményít a kormány gyógyszerügyben

Kökény Mihály egészségügyi miniszter bejelentette, hogy a kormány nem tudja elfogadni a gyógyszergyártók ultimátumát és ha nem sikerül velük megegyezni a ma esti tanácskozáson, úgy hatósági árassá teszik a teljes Magyarországon kapható gyógyszerkört.

2004. március 12. péntek, 13:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kabinet azért döntött a lépés mellett, mert csökkenteni akarja a lakosság gyógyszerterheit és meg akarja akadályozni a gyógyszertámogatási rendszer összeomlását. Kökény szerint a döntés nyomán a patikákban érezhetően csökkennek majd elsősorban vény nélkül kapható termélkek árai. A hatályos ártörvény szerint 180 napra lehet befagyasztani az árakat.

A gyógyszergyártók eközben a GVH, az APEH és a PM állásfoglalását kérték a gyógyszerkasszába tavaly történt visszafizetések ügyében, s közölték, ha termelőiár-csökkentésre kényszerítik őket, több, olcsóbb készítményt is kivonhatnak a piacról.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet