BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai: az MNB támogatja a kormány euróbevezetési-pályáját

A kormány dönt, hogy mennyi áldozattal járó euró-bevezetési pályát jelöl ki, az MNB azt támogatni fogja, s magára nézve kötelezőnek ismeri el - fogalmazott Járai Zsigmond, jegybankelnök a Miniszterelnoki Hivatal által az euróról rendezett kerekasztal-beszélgetésen.

2004. március 10. szerda, 16:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<font size="5">

Az euró bevezetéséhez a legfontosabb kritérium egy hiteles program megalkotása, amely alacsony inflációra és harmonikus jövedelempolitikára épül. A maastrichti kritériumok alkalmazása azzal az előnnyel is jár, hogy külső fegyelmet kényszerít a gazdaságra, amely állandó ellenőrzéssel párosul. Járai kijelentette: nem érzi azt a támogatást a társadalom, a munkaadók és a szakszervezetek oldaláról, amely más hasonló, euró-bevezetésre készülő országokban megvolt. A legfontosabb célnak tekintett árstabilitás az MNB álláspontja szerint 3,5 százaléknál alacsonyabb inflációt feltételez, ezt kell elérni a sikeres konvergenciához.

A beszélgetésen a pénzügyminiszter kijelentette, hogy meglehetősen ambiciózus cél volt a 2008-as dátum az euró bevezetésére.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet