BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kökény számít a magántőkére

Kökény Mihály egészségügyi miniszter szerint a magántőkére továbbra is szükség van az egészségügyben, a magánszféra nélkül ugyanis nem valósítható meg az egészségügyi reform - hangzott el a Napi Gazdaság, a Napi Online és a CEBC által rendezett mai konferencián.

2004. március 9. kedd, 15:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magánpénzek bevonása ellenére is megmarad azonban a szolidaritás elve és a közfinanszírozás. A magántőke elsősorban mint szolgáltató vehet részt az egészségügyben. Jelen pillanatban a háziorvosok 81 százaléka működik gazdasági társaságként, a dialízisközpontok 90, a CT és MRI készülékeknek pedig 35 százalékban vannak magánkézben.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet