A magánpénzek bevonása ellenére is megmarad azonban a szolidaritás elve és a közfinanszírozás. A magántőke elsősorban mint szolgáltató vehet részt az egészségügyben. Jelen pillanatban a háziorvosok 81 százaléka működik gazdasági társaságként, a dialízisközpontok 90, a CT és MRI készülékeknek pedig 35 százalékban vannak magánkézben.
