Ilyen intézmény Közép- és Kelet Európában, szemben a világ több pontjával egyelőre még nincs, ám a szakértők véleménye szerint amennyiben sikerülne létrehozni egy tőzsdét Budapesten, az erősen javítaná az ország hitel- és pénzügyi minősítését is. Mindehhez persze szükség van arra is, hogy a nemzetközi piac is elfogadja az új helyszínt.
Egyes vélemények szerint egy tőzsde létrehozását meg kellene előzni egy drágakő- és ékszerklubnak, amely már volt a fővárosban a második világháború előtt. Ennek működése hasonló a tőzsdéhez, azaz a drágakövekkel és ékszerekkel a klub keretén belül legálisan üzletelnének a kereskedők. A lap szerint a hazai ékszerpiac becslések szerint mintegy 25 milliárd forintot tesz ki, míg a tényleges forgalom ennél 30-40 nagyobb.
