BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Euró már 2007-től?

Ha megváltozik az államháztartási statisztika, Magyarország akár már 2007-ben is bevezetheti az eurót - írja a Világgazdaság.

2004. március 2. kedd, 08:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Eurostat, az unió statisztikai hivatala a héten dönt arról, hogy a magán-nyugdíjpénztári befizetések csökkentik-e az államháztartási hiányt. Ha igent mond, idén 3,6 százalékra, jövőre pedig a 3 százalékos maastrichti határ alá is csökkenhet a magyar deficit. Ebben az esetben az ország már 2007-ben is átveheti az eurót. Ha így alakul, várhatóan nagy nyomás nehezedik majd a jegybankra a kamatvágás érdekében, mert ez kedvezően befolyásolná a GDP 60 százalékos határértékéhez közelítő államadósságot.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet