Az Eurostat, az unió statisztikai hivatala a héten dönt arról, hogy a magán-nyugdíjpénztári befizetések csökkentik-e az államháztartási hiányt. Ha igent mond, idén 3,6 százalékra, jövőre pedig a 3 százalékos maastrichti határ alá is csökkenhet a magyar deficit. Ebben az esetben az ország már 2007-ben is átveheti az eurót. Ha így alakul, várhatóan nagy nyomás nehezedik majd a jegybankra a kamatvágás érdekében, mert ez kedvezően befolyásolná a GDP 60 százalékos határértékéhez közelítő államadósságot.
