A koalíciós képviselők az ellenzékkel együtt szavazva vetették el a javaslatot.
Az országgyűlés mai döntése nyomán megalakult a Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriumi elnöksége, valamint a Hungária Televízió közalapítványi elnöksége is. Az előbbi testület elnöke Gellért Kis Gábor, utóbbié pedig Bíró Sándor lett. A tagokat négy évre választották meg.
